OSSA powraca! Nowy motocykl TR280i

OSSA powraca! Nowy motocykl TR280i

Importer motocykli marki OSSA zaprosił nas do Nowego Targu, kolebki polskiego trialu, by zaprezentować nowy motocykl tej hiszpańskiej marki z wieloletnią, choć przerwaną tradycją.

OSSA powstała w 1924 roku i działała z sukcesami do roku 1982 roku kiedy to w wyniku słabej kondycji i rosnącej konkurencji ze strony japońskich motocykli zaprzestała produkcji. Jednak jej legenda, oparta o doskonały dwutaktowy silnik o bardzo niskiej wadze oraz szereg sukcesów w sportach motorowych sprawiła, że po latach OSSA wznowiła produkcje. Na razie oferowane są motocykle trialowe, ale jak zapewnia Mariusz Czubernat z polskiego przedstawicielstwa tej marki, wkrótce ofertę uzupełnić mają motocykle enduro.

Nowy motocykl który zaprezentowano w Nowym Targu to udany kompromis pomiędzy wagą (64 kg) i mocą w konfrontacji z wyśrubowanymi normami emisji spalin, które w szczególny sposób dotykają silniki dwusuwowe. Problem ekologii udało się rozwiązać poprzez zastosowanie wtrysku paliwa.

Więcej informacji o tym i innych motocyklach tej marki, a także o jej historii znajdziecie Państwo na stronie www.ossamotor.es

Galeria zdjęć

Newsroom